Çözümlerimiz

Seripos Giyim Mağazası Çözümleri

Normal perakende satış otomasyonları sistemlerinde her ürün bir stok çeşidi olarak kabul edilirken giyim sektöründe ise bu uygulama değişiklik göstermektedir. Bir çeşit ürünün farklı renk ve bedenlerinde olabileceği kompinasyonu düşünüldüğünde işlemin detayı ortaya çıkmaktadır.

Bu durumdan dolayı yapılan satışların farklı kriterlere göre raporlanması, fiyatlandırmanın ana ürüne yapılarak ona bağlı farklı renk ve bedendeki türevlerine otomatik olarak uygulanabilmesi gibi pek çok detay önem göstermektedir.

Farklı olarak bunun yanında giyim sektörü, satış esnasında müşteriye fişli satışın dışında, fatura kullanma oranı en yüksek sektörlerden birisidir. Müşterinin kullanacağı POS cihazı fiş ve fatura düzenleyebilme kabiliyetine sahip, güvenli bir cihaz olması gerekmektedir.

Giyim sektöründe de IBM / Toshiba teknolojisini kullanan Seripos Ltd., MUDO gibi Türkiye’nin en ciddi ve köklü hazır giyim firmaları ile proje çalışmaları yürütmekte ve bu işletmelerin hemen hemen tüm mağazalarında POS çözümleri sunmaktadır.